Zgodność z przepisami polskiego prawa

Działalność topFX.pl jest zgodna z przepisami polskiego prawa
 • Nasz zespół posiada zezwolenia i certyfikaty upoważniające do pracy w instytucjach finansowych.
 • W celu ochrony danych naszych Klientów prowadzimy Zbiór Danych Osobowych (nr zgłoszenia R006040/11) w Generalnym Inspektoracie Danych Osobowych.
 • Przeciwdziałamy praktykom prania brudnych pieniędzy. Zgodnie z wymogami Ustawy Prawo dewizowe oraz Ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, wdrożyliśmy odpowiednie procedury przeciwdziałające tym zjawiskom.
 • Aby zapewnić najwyższy standard świadczonych usług stosujemy Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego opracowany i zalecany przez Komisję Nadzoru Finansowego.
 • Podlegamy stałym kontrolom ze strony wyżej wymienionych instytucji państwowych, co obliguje nas do bieżącej aktualizacji procedur wobec obowiązującego prawa.

Bezpieczeństwo danych osobowych

W celu sprawnego i zgodnego z prawem funkcjonowania Serwisu topFX.pl została wprowadzona polityka bezpieczeństwa danych osobowych, która jest zgodna z Ustawą o ochronie danych osobowych. Wszystkie dane osobowe zbierane przez topFX.pl gromadzone i przechowywane są zgodnie z instrukcjami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w zbiorze danych osobowych (nr zgłoszenia R006040/11) w GIODO. Dzięki temu nasi Klienci mają pełną gwarancję bezpieczeństwa przechowywania i przetwarzania wszelkich informacji, które przekazali w Serwisie topFX.pl.

Bezpieczeństwo fizyczne

Zwiększenie bezpieczeństwa fizycznego poprzez eliminację obrotu gotówkowego.
Korzystając z usług topFX.pl eliminuje się obrót gotówkowy. Cały proces, poczynając od przelewu środków na konto Serwisu, przez wymianę waluty, kończąc na przelewie wymienionych środków na konto Klienta, odbywa się w obrębie kont bankowych. Dzięki temu nasi Klienci oszczędzają czas, nie są narażeni na niebezpieczeństwa fizyczne związane z możliwością kradzieży mienia bądź oszustwa wynikającego z przekazania fałszywych banknotów.

Niezawodność serwisu

Serwis topFX.pl charakteryzuje się stabilnością, wysoką niezawodnością oraz ciągłością funkcjonowania. Korzystamy z profesjonalnych usług hostingowych i dedykowanych serwerów, które są umieszczone w nowoczesnym data center jednego z największych dostawców tego typu usług w Unii Europejskiej. Pozwala to na bezawaryjne i pewne świadczenie naszych usług.

Bezpieczeństwo transakcji internetowych

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieniędzy naszych Klientów, w Serwisie topFX.pl wdrożono rozwiązania, dzięki którym transakcje realizowane przez Internet są bezpieczne.
 • Przesyłanie danych pomiędzy Serwisem topFX.pl a komputerem Użytkownika jest realizowane z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu komunikacyjnego Secure Socket Layer (SSL). Połączenie w ramach Panelu Transakcyjnego jest szyfrowane przy użyciu symetrycznych kluczy o długości 256 bitów gwarantujących poufność przesyłanych danych.
 • topFX.pl wykorzystuje certyfikat wystawiony przez globalne zaufane centrum certyfikacji GeoTrust, Inc.
 • topFX.pl posiada certyfikat True BusinessID with EV (Extended Validation), gwarantujący najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa. Certyfikat EV oznacza, że Serwis topFX.pl został poddany rozszerzonej procedurze weryfikacji. Certyfikat jest wystawiony dla witryny panel.topFX.pl, tj. części transakcyjnej Serwisu. Aby sprawdzić autentyczność certyfikatu, po przejściu do strony logowania, rejestracji lub na stronach Panelu Transakcyjnego, należy sprawdzić czy pasek adresu jest w kolorze zielonym oraz kliknąć kłódkę w pasku adresu i odczytać czy certyfikat jest aktualny.
 • Hasła dostępowe do Serwisu topFX.pl są przechowywane w zaszyfrowanej postaci, co oznacza, że nikt, nawet administrator systemu, nie posiada dostępu do jawnej postaci haseł.
 • Jednym z elementów procesu uwierzytelnienia oraz modyfikacji danych Użytkownika jest zastosowanie hasła maskowanego dla numeru telefonu komórkowego, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo korzystania z Serwisu topFX.pl.
 • Wprowadzony mechanizm oceny siły hasła ułatwia zastosowanie odpowiednio bezpiecznego ciągu znaków.
 • Każdy Użytkownik musi potwierdzić zmianę hasła i danych kontaktowych bądź dodanie lub usunięcie numeru rachunku bankowego w Panelu Transakcyjnym poprzez wpisanie unikalnego kodu jednorazowego przesłanego przez topFX.pl na podany w formularzu rejestracyjnym adres email Klienta. topFX.pl nie wysyła na adres email prośby o podanie jakichkolwiek danych poufnych, szczególnie hasła dostępu do konta.
 • Dla zapewnienia bezpieczeństwa Użytkowników, pięciokrotna nieudana próba logowania powoduje zablokowanie dostępu do Panelu Transakcyjnego. W celu odblokowania konta należy zresetować hasło. Sugerujemy okresową zmianę hasła dostępowego do Serwisu topFX.pl.
 • Użytkownicy Panelu Transakcyjnego mają dostęp do historii zdarzeń, w tym także historii logowań do Serwisu ze wskazaniem m.in. adresu IP, z którego odbywało się logowanie.
 • W Panelu Transakcyjnym Serwisu topFX.pl zastosowano zegar aktywności sesji umieszczony w prawym górnym rogu, pozwalający kontrolować czas pozostały do końca aktywności sesji i automatycznego wylogowania Użytkownika z Serwisu topFX.pl.
 • Odpowiednia polityka kadrowa

  Celem naszej polityki kadrowej jest tworzenie stabilnego i kompetentnego zespołu pracowników, którzy działają zgodnie z najlepszymi standardami obsługi Klienta. Kładziemy szczególny nacisk na staranny i profesjonalny dobór pracowników. Nasz zespół wyróżnia bogate doświadczenie oraz kompetencje potwierdzone licznymi certyfikatami i szkoleniami.
Serwis topFX.pl wykorzystuje pliki cookies. Możesz zmienić ich ustawienia tu: Zmień ustawienia ciasteczek. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych