Czasy i koszty przelewów w banku ING

ING Bank Śląski to bank uniwersalny, którego głównym akcjonariuszem jest ING czyli Internationale Nederlanden Groep, holenderska instytucja finansowa działająca w wielu sektorach tj. w bankowości, inwestycjach i ubezpieczeniach. Bank powstał w 1988 r. jako państwowy Bank Śląski, w 1991 r. został przekształcony w spółkę akcyjną, która weszła na giełdę w 1994 r. W 2001 roku Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie, a ING przejęło 82% udziałów, po tej fuzji nazwa banku została zmieniona na ING Bank Śląski. Celowo na placówkach banku znajduje się nazwa ING BANK, z pominięciem „Śląski”, aby wzmocnić przekaz, że jest to bank ogólnopolski należący do potężnej międzynarodowej grupy ING. Bank posiada ponad 4,5 mln klientów indywidualnych oraz ponad 55,5 tys. klientów korporacyjnych, posiada rozbudowaną sieć placówek oraz nowoczesną platformę bankowości internetowej.

Bank ING przelewy do topFXwypłaty z topFX
WalutyPLN, EUR, USD, GBPCHFPLNEUR, USD, GBPCHF
Czasonline2–3 dni roboczeonlineonline2–3 dni robocze
Koszt0 PLNwg TOiP0 PLN (*)0 PLN (**)5 PLN (***)
(*) bezpłatnie są realizowane przelewy od kwoty 3000 PLN; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 1 PLN. Przelewy kwot poniżej 50 PLN obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości 1 PLN.
(**) bezpłatnie realizowane są przelewy od kwoty 500 EUR, 500 USD, 500 GBP; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 3 PLN. Przelewy kwot poniżej 20 jednostek waluty obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości równowartości 1 PLN.
(***) przelewy kwot poniżej 20 CHF obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości równowartości 1 PLN.

online – oznacza czas od 1 do 10 minut, zależnie od fazy cyklu przetwarzania danych.
O ile systemy informatyczne w bankach funkcjonują poprawnie, w Godzinach Pracy Serwisu (8:30 – 16:30 w dni robocze) topFX gwarantuje czas księgowania wpłat na konta Użytkowników w trybie online.
Przelewy do topFX wykonane w godzinach wieczornych i w dni wolne od pracy mogą być księgowane następnego dnia roboczego.
Przelewy wewnętrzne zlecane wieczorem (poza godzinami aktywności systemów informatycznych w bankach) są wykonywane przez banki następnego dnia roboczego i dopiero wówczas księgowane są na Kontach Użytkowników topFX.
Wypłaty zlecone poza godzinami pracy (8:30 – 16:30) są realizowane następnego dnia roboczego.
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych.
PKO BP
Inteligo
mBank
ING
Pekao
Santander
Alior
T-Mobile
Millennium
BGŻ BNP
BOŚ Bank
Crédit Agricole
Idea Bank
pozostałe banki w Polsce
Serwis topFX.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych