Czasy i koszty przelewów w banku PEKAO

Bank powstał w 1929 roku jako Bank Polska Kasa Opieki SA, którego akcjonariuszami byli Pocztowa Kasa Oszczędności, Bank Gospodarstwa Krajowego i Państwowy Bank Rolny. Bank w swym założeniu miał świadczyć usługi dla Polaków na emigracji. Po 1989 roku bank rozwijał się jako bank uniwersalny oferując bakowość detaliczna ,korporacyjna i inwestycyjną. Bank otworzył pierwsze w powojennej Polsce biuro maklerskie, które wprowadzało na giełdę pierwsze prywatyzowane spółki. Pierwsza karta kredytowa została wydana właśnie w Pekao.

W czerwcu 1998 rozpoczęła się prywatyzacja Pekao S.A., w 1999 r. inwestorem strategicznym zostało włosko-niemieckie konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A. i Allianz AG, które 3 sierpnia 1999 r. objęło pakiet 52,09% akcji banku. Tym samym Pekao S.A. stał się członkiem międzynarodowej grupy bankowej UniCredito Italiano (UCI). W 2007 roku miała miejsce fuzna z korporacyjną częścia BPH. W roku 2013 Bank Pekao wprowadził system płatności i akceptacji płatności mobilnych PeoPay.

W 2017 roku została zakończona transakcja zakupu przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju 32,8% akcji banku należących do UniCredit za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Po tym nastąpił rebranding i powrót to logo z żubrem.

Bank Pekao przelewy do topFXwypłaty z topFX
WalutyPLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOKPLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK
Czasonlineonline
Koszt0 PLN0 PLN (*)
(*) bezpłatnie są realizowane przelewy od kwoty 3000 PLN; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 1 PLN. Przelewy kwot poniżej 50 PLN obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości 1 PLN.
bezpłatnie realizowane są przelewy od kwoty 500 EUR, 500 USD, 500 GBP, 500 CAD, 5000 SEK, 5000 NOK, 5000 DKK, 50000 JPY, 10000 CZK; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 2,5 PLN (5 PLN w przypadku banków gdzie operator nie prowadzi rachunków). Przelewy kwot poniżej 20 jednostek waluty obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości równowartości 1 PLN.

online – oznacza czas od 1 do 10 minut, zależnie od fazy cyklu przetwarzania danych.
O ile systemy informatyczne w bankach funkcjonują poprawnie, w Godzinach Pracy Serwisu (8:30 – 16:30 w dni robocze) topFX gwarantuje czas księgowania wpłat na konta Użytkowników w trybie online.
Przelewy do topFX wykonane w godzinach wieczornych i w dni wolne od pracy mogą być księgowane następnego dnia roboczego.
Przelewy wewnętrzne zlecane wieczorem (poza godzinami aktywności systemów informatycznych w bankach) są wykonywane przez banki następnego dnia roboczego i dopiero wówczas księgowane są na Kontach Użytkowników topFX.
Wypłaty zlecone poza godzinami pracy (8:30 – 16:30) są realizowane następnego dnia roboczego.
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych.
PKO BP
Inteligo
mBank
ING
Pekao
Santander
Alior
T-Mobile
Millennium
BNP Paribas
BOŚ Bank
Crédit Agricole
Idea Bank
pozostałe banki w Polsce
Serwis topFX.pl wykorzystuje pliki cookies. Możesz zmienić ich ustawienia tu: Zmień ustawienia ciasteczek. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych